Nowoczesne podkłady pod materace

post details top
13 Kwi 2016
post details top
Nowoczesne podkłady pod materace

Jeśli już zdecydujemy się na zakup dobrego jakościowo materaca, warto o niego potem dbać, aby mógł nam posłużyć przez wiele lat. Inwestycja w materac jest lepsza niż lokata w banku, przekłada się bowiem nie na procent, ale na zdrowie. A leczenie kosztuje. Warunkiem dobrego wypoczynku w nocy jest wygodny materac. Spokojny i regenerujący sen można uzyskać jedynie na odpowiednio dobranym materacu.

Jak sprawdzić jakość materaca ?

Naprawdę wysokiej jakości materac wcale nie jest tani. Po czym można poznać, że materac jest dobry? Jeśli ma wieloletnią gwarancję. Producent jest świadomy tego, że z materaca mogą korzystać osoby o różnych gabarytach i jeśli zapewnia, że materac nie zmieni swoich właściwości przez najbliższcyh dwadzieścia lat, to na pewno jest dobry. Materace wykonane z dobrych materiałów, elastycznych i dobrze sprężynujących są drogie. Dobry materac powinien być dwustronny, i być kilkakrotnie w ciągu roku odwracany, aby móc go przewietrzyć. Bardzo ważnym elementem chroniącycm materac są obecnie stosowane podkładki pod materac. Należy je umieszczać bezpośrednio na stelażu, aby osłaniały materac przed kurzem i innym zanieczyszczeniami.

Właściwości techniczne materacy

materace lateksowe

Materac należy odkurzać systematycznie z roztoczy i bakterii, jeśli będzie chroniony przez podklad nie trzeba będzie robić tego często. Podkładka pod materac chroni też materac przed odkształceniami powodowanymi przez listwy stelaża. Podkład pod materac jest idealną ochroną higieniczną. Ochroniacze zazwyczaj są wykonane z oddychającej tkaniny poliestrowej, jednostronnie zabezpieczonej lateksem, lub włóknami silikonowymi. Dzięki temu ochraniacz się nie zwija, hamuje też przemieszczanie się materaca, który ściśle przylega do stelaża. Podkład pod materac można łatwo wyprać. Zdejmowanie i nakładanie jej jest proste, dużo łatwiej wyprać podkład niż czyścić cały materac. Ochraniacze stanowią nieodzowny dodatek do stelaża czy drewnianej podstawy pod materac, przedłużają jego żywotność. Warto o tym pamiętać wydając wcale niemałe pieniądze na dobry jakościowo materac. Można to sprawdzić choćby na http://sembella.pl/porady/23-skuteczna-ochrona-materaca-nakladka-oraz-ochraniacz/

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *