Oprawy obrazówa a nowoczesny styl wnętrza

post details top
02 maja 2017
post details top

Jeśli urządza się je w stylu nowoczesnym, to większość rzeczy musi do niego nawiązywać. Wtedy wnętrze jest harmonijne i ma swój wyrazisty charakter. Najlepsze przy takim stylu ramy do obrazów to te, które charakteryzują się prostotą, są one zazwyczaj jednolite i bez zdobień. Takie często wyglądają bardzo elegancko, a mogą też czarować swoim skromnym pięknem. Bardziej ozdobne mogą być potraktowane jako akcent w aranżacji wnętrza. Jednak współtworzyć nowoczesne wnętrze będą te, które same też są w tej stylistyce.

Proste, drewniane ramki obrazów

Jeśli lubi się ekologiczne klimaty, ceni się bezpretensjonalność i naturalność, to spodobają się drewniane listwy do obrazów. W nowoczesnym wnętrzu nie te ze żłobieniami i różnymi urozmaiceniami, ale te najprostsze będą najbardziej pasować. Na oprawy do obrazów można wybrać jasne drewno. To dobry wybór, jeśli w pokoju są jasne meble albo chce się, by był on jak najbardziej pogodny. Ciemne listwy drewniane będą pasować do wnętrza, które ma być przytulne oraz zaciszne. Elegancja takich ramek zwiększa się, jeśli są pokryte błyszczącym lakierem. Najlepszy efekt jest, kiedy w jednym pokoju wszystkie drewniane będą podobne albo nawet takie same, tylko różna będzie jedynie ich wielkość.

Aluminiowe oprawy obrazów i ich kolory

W nowoczesnym wnętrzu doskonale prezentują się proste ramy aluminiowe. Są w różnych kolorach, można więc wybrać takie, które będą najbardziej pasować. Jeśli mają być elementem zdobniczym, to dobrze jest postawić na złote i srebrne. Srebrne prezentują się skromniej, ale też przyciągają wzrok. Złote oprawy do obrazów będą mocniejszą ozdobą. Dodadzą elegancji i ciepła pomieszczeniu. Obecnie złote dodatki są bardzo modne. Śmiało więc można sięgać po ten kolor, jeśli go się lubi. Do pogodnego, jasnego wnętrza można wybierać białe listwy aluminiowe. Niektórym osobom mogą spodobać się czarne, szare czy takie w bardziej wyrazistej kolorystyce np. pomarańczowe. Ramy te mogą być cienkie albo grubsze. Zupełnie inaczej wygląda obraz z jednymi i drugimi, więc warto pomyśleć, jaki efekt chce się uzyskać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *