Suche pastele, a zwykłe kredki

post details top
05 Mar 2014
post details top
Suche pastele, a zwykłe kredki

Jaki materiał na rysunek wybrać. Nasuwa się zapytanie czy wybrać suche pastele czy zwykłe kredki. Tutaj wszystko jest zależnego od tego co mamy w zamiarze stworzyć. Zwykłe kredki faktycznie dają nam bardzo ładny głęboki kolor. Według mnie jest to najlepszy wybór, gdy chcemy stworzyć ładny kolorowy obrazek. Jednak, gdy mamy zamiar stworzyć coś abstrakcyjnego pełnego pięknych, a zarazem wymieszanych kolorów proponowałbym suche pastele.

Zwykłe kredki nie dają nam takiej mocy tworzenia abstrakcji, mieszaniny kolorów jak suche pastele. Dzięki suchym pastelom możemy oddać na kartkę czy płótno dokładnie to o czym myślimy dodając do tego swoje własne przemyślenia. Powiem szczerze, że czytając książki o treści historycznej jeżeli chodzi o sztukę to mogę przyznać, że wielu z najwybitniejszych artystów wybierało właśnie suche pastele do tworzenia swoich znakomitych dzieł.

Najważniejsze zalety suchych pasteli

Wybór tego materiału daje nam dużo lepszy efekt niż przy pomocy zwykłych kredek, które są dobre dla dzieci w szkole. Suche pastele pozwolą nam stworzyć dzieło, na które z uśmiechniętym i zadowolonym wyrazem twarzy będzie patrzał dosłownie każdy nawet ten, który nie zna się na sztuce jaką jest malarstwo czy rysunek. Ja już dawno dokonałem wyboru między kredkami i pastelami. Jestem oczywiście jak najbardziej zadowolony, ponieważ mój wybór, czyli suche pastele dał mi pełną satysfakcję.

suche-pasteleDzięki suchym pastelom mogę wyrazić swoje uczucia bezpośrednio na kartce, mieszając czy też rozcierając wszystko kolory jakich pozwoliłem sobie użyć w swoim obrazie. Suche pastele to świetne rozwiązanie do tworzenia karykatur, które wychodzą naprawdę znakomicie za każdym razem. Wiem, ponieważ sam rysuje karykatury w Krakowie i używam do tego suchych pasteli. Każdy mój klient jest bardzo zadowolony i opuszcza moje stanowisko z bardzo szerokim od ucha do ucha uśmiechem na twarzy. Warto samemu się przekonać jaką moc mają suche pastele na kartce. Możemy stworzyć wszystko co przyjdzie nam na myśl. Więc ludzie do dzieła, nie ma na co czekać.

W sklepie internetowym Posterclub znajdziesz profesjonalne suche pastele – wraz ze szczegółowym opisem i zaletami konkretnych produktów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *