Na co uważać przy wyborze taśm pakowych?

post details top
03 Gru 2016
post details top
Na co uważać przy wyborze taśm pakowych?
Pakowanie asortymentu to jeden z najpopularniejszych elementów we wszystkich firmach wysyłkowych. Oczywiście do pakowania używa się nie tylko klasycznych opakowań, ale przede wszystkim optymalnie dobranych taśm charakteryzujących się cechami zabezpieczenia produktu przed potencjalnymi uszkodzeniami. W artykule zobaczysz jakimi zasadami powinieneś się kierować przy wyborze taśm pakowych i w jaki sposób optymalizować pakowanie towaru, aby trafił w sposób niezawodny do odbiorcy.

Uwagi przy zakupie taśm pakowych

 Przede wszystkim uwzględnij jakość kleju zastosowanego przy produkcji taśmy pakowej Alpako. Nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy zakleisz karton wieczorem, a z rana przed wysyłką zauważysz odklejenie taśmy i marnowanie bezpieczeństwa asortymentu. Na takie rzeczy klienci zwracają dużą uwagę. Każda wada w zabezpieczeniu kartonu powoduje wahania odnośnie jakości obsługi klienta. Taśmy pakowe charakteryzują się ponadto różnym okresem przydatności (termin ważności). Chociaż taśma może wyglądać z punktu obserwatora dobrze to jednak wewnętrznie jej struktura nie jest optymalna, klej traci właściwości, trudniej się taśmy z krótkim terminem przydatności używa.
Słaba taśma powoduje problem przy pakowaniu, ponieważ na jeden karton musisz po prostu zużyć więcej materiału. Wysokiej jakości taśma pakowa pochodząca bezpośrednio od producenta gwarantuje dobrze trzymanie na niewielkich powierzchni. Jak widzisz poprzez jakościowy dobór taśm pakowych wyraźnie oszczędzasz czas i pieniądze przy całym procesie pakowania. Zawsze też sprawdzaj faktyczną długość taśmy. Ten wskaźnik monitoruje się już podczas pracy z taśmą. Niektórzy nieuczciwi producenci mocno zaniżają wymiary taśmy, co odbija się długoterminowo na budżecie.

Uważaj na stan powierzchni przed nałożeniem taśmy pakowej

 Większość taśm pakowych sprawdza się tylko na gładkiej powierzchni. Każda chropowatość to niebezpieczeństwo pogorszenia właściwości klejących. Rozsądnie zatem oceniać powierzchnię przed zastosowaniem taśmy. Dobre wrażenie robią również taśmy pakowe z nadrukami, które pozwalają utrwalić świadomość marki u lojalnych klientów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *