Czy warto kupić materac sprężynowy wysokiej jakości?

post details top
08 Cze 2018
post details top
Czy warto kupić materac sprężynowy wysokiej jakości?

Materace sprężynowe gwarantują nie tylko zdrowy, ale również wygodny sen. Dzieje się tak, ponieważ istnieje duży wachlarz modeli mających wkład sprężynowy, jakie można zakupić. To od budżetu którym się dysponuje, a także potrzeb każdego z osobna, zależy to jaki materac wybierze poszczególna osoba czy osoby. Jeżeli chcemy zdecydować się na materac z wkładem sprężynowym, możemy wybrać materac kieszeniowy bądź bonellowy.

Materace kieszeniowe są bardziej wszechstronne niż bonnelowe. Dlaczego? Dzieje się tak dzięki elastyczności punktowej, świetnie sprawdzającej się zarówno dla singla, jak i dla pary. Taką specyfikę formatce kieszeniowej daje system sprężyn pracujących indywidualnie, zamkniętych w osobnych kieszonkach. Należy mieć na uwadze to, że im materac posiada więcej sprężyn, tym ciało człowieka ma większą ilość punktów podparcia. Wiąże się to z lepszym dopasowaniem powierzchni do pozycji ciała, a to sprawia, że układ szkieletowy jest prawidłowo podparty. To, że kręgosłup podtrzymywany jest w sposób, iż są zachowane krzywizny naturalne sprawia, że mięśnie mogą odpocząć, nie boli przez to kark czy plecy po obudzeniu.

Drugą z przedstawionych opcji jest zdecydowanie się na materac bonnelowy. Formatka bonnelowa będzie bardzo wytrzymałym rozwiązaniem, nie potrzebuje ona wielkich nakładów finansowych. Wkładem w takich materacach jest system sprężyn, które mają kształt klepsydr, połączonych wzajemnie drutem. Tworzą one spójną płaszczyznę. Sprawia to, że materac jest elastyczny powierzchniowo, a co za tym idzie nawet osoba sporo ważąca, nie zapada się w zbytni sposób w posłanie. Fakt, iż ciężar rozkłada się na całej płaszczyźnie sprawia, że wkład zużywa się w sposób równomierny. Istnieje możliwość nabycia tych materaców z różnymi rodzajami obłożeń. Tego typu modele są wskazane dla osób, które śpią same. Często wybiera się je do sypialni dzieci wchodzących w wiek szkolny, ponieważ duża wytrzymałość, daje bezpieczne rozwiązanie na wiele lat.

Zatem, zależnie od tego dla kogo, na jaki czas i za jaką kwotą chcemy kupić materac sprężynowy (więcej: http://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/), powinniśmy wybrać albo materac bonnelowy albo kieszeniowy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *