Wpływ domowych soków na zdrowie

post details top
13 Lip 2015
post details top
Wpływ domowych soków na zdrowie

Zdrowie

Dbając o swoje zdrowie zapominamy często o podstawowych warunkach, które należy spełnić, aby poprawić odporność i kondycję. Jest nim dostarczanie witamin i składników odżywczych, które zawarte są w owocach i warzywach. To znakomite źródła witamin, z którego jednak nie korzystamy w pełni. Bardzo łatwym sposobem, czyli zjadaniem codziennie warzyw i owoców, można naprawdę wyraźnie poprawić zdrowie. Problemem jest jednak to, że jesteśmy ludźmi leniwymi i robimy to na co mamy ochotę. Pochłanianie każdego dnia warzyw i owoców może się po prostu szybko znudzić, nie wspominając o tym, że bardzo dużo osób w ogóle nie lubi warzyw, więc nie wyobraża sobie zjadania ich każdego dnia. Owoce są słodkie, więc dużo więcej osób zjada je z przyjemnością, lecz nie każdego dnia, a tylko wtedy, kiedy mają na to ochotę.

Domowe soki

Znakomitym sposobem na poprawę tej sytuacji jest wypijanie soków. Oczywiście chodzi o soki, które sami wyciskamy w domu, a nie o takie, które kupić można w sklepie. Wyciskarki do soku są ogólnie dostępne, więc w łatwy sposób można wyposażyć w nią swoją kuchnię. Za piciem soków przemawia jeszcze fakt, iż dostarczają one o wiele więcej witamin i składników odżywczych niż całe owoce. Wyciśnięty sok pozwala o wiele szybciej spełnić dzienne zapotrzebowanie na witaminy, ponieważ wchłania się z niego kilka razy więcej wartościowych składników, niż w przypadku całych owoców. Oznacza to, że wypicie soku o wiele korzystniej wpływa na zdrowie i zapewne jest smaczniejsze. Rozpoczęcie dnia od wypicia szklanki ulubionego soku z owoców lub warzyw to naprawdę świetny początek dnia. Na pewno szybko zauważymy różnice w samopoczuciu, jeżeli będziemy spożywać codzienną dawkę witamin.

Jakie soki wybrać?

Warto wyciskać soki w domu skoro można iść do sklepu i kupić cały karton? Oczywiście, że tak. Sok z kartonu nie ma zbyt dużo wspólnego z takim, który możemy sami wycisnąć w domu. Podlega on procesowi pasteryzacji, który niszczy znaczną ilość witamin i składników odżywczych, więc bardzo trudno spełnić nim dzienne zapotrzebowanie na to składniki. Tylko soki świeżo wyciśnięte z owoców i warzyw mogą wpłynąć na nasze zdrowie i kondycję. Nową wyciskarkę do soku można nabyć przez internet tutaj.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *