0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Każdy człowiek, który miał przyjemność zajmowania się obowiązkami porządkowymi doskonale wie, że to trudna i momentami niewdzięczna praca. Sprzątaczka była zawsze potrzebna w firmach, domach, nawet w przestrzeniach otwartych, gdzie w końcu też mamy do czynienia z zabrudzeniami. Zawód ma jednak skojarzenia neutralne oraz negatywne. Nie jest doceniany, raczej wyśmiewany. Kiedy mówimy o pracownikach o niskich kwalifikacjach, mamy prawie zawsze na myśli sprzątaczki. Osoby zatrudniające sprzątaczki stwierdzają jednoznacznie, że mają one niesamowicie proste obowiązki. Mogą się nimi zajmować tak naprawdę wszyscy. Czy tak jest rzeczywiście?

Nowe perspektywy inteligentnego sprzątania

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeżeli masz do dyspozycji prostą nawierzchnię i kupisz robota sprzątającego, możliwego do indywidualnej konfiguracji, wtedy zatrudnienie sprzątaczki nie ma racji bytu. Taka potrzeba znika. Im jednak bardziej skomplikowane zabrudzenia i miejsca użytkowania, tym umiejętności sprzątaczki muszą rosnąć. Taki specjalista usług porządkowych nie ma już do dyspozycji zwykłego mopa, szmatki, rękawic gumowych. Posługuje się na co dzień maszynami czyszczącymi z ogromną mocą, silnymi detergentami, odzieżą ochronną. Usługi sprzątania podlegają rozróżnieniu na te wymagające niskich kwalifikacji oraz te wysoce specjalistyczne. Za ostatnie płaci się ogromne pieniądze.

Jak bardzo specjalistyczne mogą w dzisiejszych czasach być usługi porządkowe przekonasz się tutaj:

http://www.inwemer.pl/oferta/utrzymanie-czystosci/uslugi-dodatkowe-i-specjalistyczne

Usługom porządkowym przypisuje się w środowisku działalności gospodarczych duże znaczenie. Poprawią wizerunek, zapewniają zdrowy klimat wykonywania obowiązków, podnoszą prestiż i przyjemność, minimalizują koszty potencjalnych remontów. Ponadto ich stosowanie eliminuje presję zatrudnienia stacjonarnego pracownika. Sprzątaczka pracująca w godzinach przyjmowania klientów źle się prezentuje. Firmy sprzątające załatwiają wszystkie niezbędne czynności poza standardowym grafikiem. Omawiane usługi porządkowe, aby wspiąć się na wysoki poziom profesjonalizmu muszą posiadać indywidualny park maszynowy, a także odpowiednią certyfikację, np. HACCP.

Porządek podnosi sprzedaż

Na pewno sprzątaczka nie jest zawodem niższej kategorii. Następują zmiany w świadomości prowadzenia dużych przedsięwzięć biznesowych. Czystość to wizerunek, a wizerunek to pogłębiająca się z czasem sprzedaż. Poza tym do obsługi maszyn czyszczących potrzeba nowych umiejętności.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Praca w roli ochroniarza
Next post Czapki na zimę i nakrycia głowy