0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Hale targowe są to na ogół dosyć obszerne i wysokie budynki, w których znajduje się sporo małych stoisk. Niektóre hale targowe są skupione na sprzedawaniu warzyw i owoców, na innych można z kolei dostać ubrania czy zabawki. Nie brakuje też hal, w których można kupić sporo różnych rzeczy.

Aby hale prawidłowo funkcjonowały, ktoś musi w nich sprzątać. Na ogół właściciele poszczególnych stoisk samodzielnie czyszczą swoje stanowiska pracy, jednak pozostaje jeszcze przestrzeń wspólna, którą również trzeba koniecznie doprowadzić do porządku.

Na co dzień sprzątanie w halach nie jest bardzo pracochłonne. Ogranicza się do pozamiatania i umycia podłogi, a także do wyniesienia wszelkich śmieci. Trzeba tez oczywiście pomyśleć otoczeniu hali, zamieść chodnik z liści i piasku, polać go wodą. Znacznie bardziej skomplikowane okazuje się sprzątanie generalne, które odbywa się raz, a czasami kilka razy do roku.

Sprzątanie generalne

Podczas generalnego sprzątania hali targowej nie wystarczy jedynie zamieść i umyć podłogi. Trzeba też dokładnie wyszorować ściany i sufit hali, a może również go pomalować. Nie można też zapomnieć o świetlówkach, na których przez wiele miesięcy na pewno zebrało się sporo kurzu. Być może zdążyły się tez one zepsuć –w takim wypadku należy wymienić żarówki, a w razie jakiś większych awarii wezwać elektryka. Oczywiście, generalne sprzątanie hal targowych to również usuwanie z nich starych rupieci, które nikomu nie są potrzebne, przeglądanie zawartości schowków i magazynów w celu oczyszczenia ich ze wszystkiego, co wydaje się zbędne. Jeżeli w halach znajdują się okna, one również muszą zostać dokładnie wymyte.

Do sprzątania hal targowych, zwłaszcza generalnego, potrzeba sporo osób. Często do podobnej pracy zatrudniają się studenci i uczniowie, zwłaszcza gdy sprzątanie odbywa się podczas weekendu czy wakacji. Czasami w ten sposób dorabiają również emeryci. Płaca za sprzątanie hal nie jest może bardzo wysoka, a praca okazuje się wyczerpująca, ale też nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności.

Z przykładową ofertą profesjonalnej firmy zapoznasz się na stronie firmy INWEMER w dziale sprzątanie hal

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post O kulturze młodzieżowej i czapkach
uslugi sprzatania Next post Sztuka sprzątania, czyli sposoby na utrzymywanie czystości