materac piankowy
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Aby zapewnić sobie dobrą jakość snu, oraz komfort podczas spania, najważniejsze jest to aby wyposażyć się w dobrego gatunku materace. Jednak przed zakupem materaca zastanówmy się, jaki jego rodzaj będzie nam najlepiej odpowiadał. Wyróżnić możemy bowiem wiele typów materacy, z których każdy posiada swoje wady, jak i zalety. Podczas wyboru rodzaju materaca musimy wziąć pod uwagę budowę, oraz stan zdrowia naszego ciała. Jest to ważne, bowiem duża część osób mająca problemy na przykład z dużą wagą, czy problemy ortopedyczne, z cała pewnością powinna zdecydować się na tak zwane materace piankowe ortopedyczne, zaś osoby stawiające na trwałość produktu z przekonaniem zdecydować powinny się na materace lateksowe.

Materace sprężynowe

materac piankowy

Na budowę materaca sprężynowego składają się sprężyny, które obłożone są warstwami materiałów oddzielających je od ciała. Materace sprężynowe w swej grupie zawierają tak zwane materace bonellowe, które stają się coraz mniej popularne na rynku. Dzieje się tak dlatego, iż główną cechą materaców bonellowych jest to iż nie dopasowują się do naturalnej pozycji ciała. Bardzo często zdarza się, iż skrzypią podczas snu. Są one przestarzałym typem materaców, na które decyduje się coraz mniejsza liczba osób. Wśród materaców sprężynowych wyróżnić możemy też materace kieszonkowe, w których to każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce. Te materace polecane są dla par, bowiem na nich ruchy drugiej osoby nie są odczuwalne.

Materace piankowe

W obecnych czasach największa uwagę przyciągają właśnie materace piankowe, które posiadają szereg zalet. Ich wielkim atutem jest przede wszystkim to iż dopasowują się do naturalnego kształtu ciała, dzięki czemu bardzo często polecane są dla osób posiadających problemy natury ortopedycznej. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu, bowiem pianka z jakich są stworzone posiada właściwości antyalergiczne. Mają również zdolność absorpcji wilgoci, dzięki czemu zapobiegają wytwarzaniu się w nich pleśni, czy grzybów, a także nie pozwalają na osiadanie się roztocza.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Laminowanie bielizny a jej jakość
rozładunek towarów Next post O logistyce i jej outsourcingu