0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

Wygodne łóżko jest bezcennym meblem w domu. Do sypialni powinniśmy wybrać łóżko z prawdziwego zdarzenia, czyli stelaż a na nim materac. Na komfort spania zdecydowanie wpływa jakość materaca. Więc chociaż wydatek to niemały, warto nabyć jak najlepszy materac, na jaki nas  stać. Skoro nie stać nas na leczenie, to trzeba zainwestować w zdrowie, aby służyło nam jak najdłużej. Dobry materac wpływa nie tylko pozytywnie na dolegliwości kręgosłupa, ale ma też wpływa na jakość krążenia, układ oddechowy i samopoczucie.

Pianka termoelastyczna idealnym materiałem na materac

materace lateksowe

Wyspany człowiek dużo sprawniej stawia czoło przeciwnościom losu. Bardzo korzystnym rozwiązaniem, godnym polecenia, są materace dostosowujące się kształtem do ciała śpiącego, czyli lateksowe lub z pianki termoelastycznej. Pianka wprost idealnie układa się do ciała i podtrzymuje wszystkie jego części w sposób równomierny. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało, materac się odkształca i dostosowuje do ciała śpiącego. Następnie ponownie wraca do pierwotnego kształtu. To dzięki tego typu właściwościom materace z pianki są najlepsze dla zdrowia naszego kręgosłupa.  Osoby śpiące na wznak lub na brzuchu będą zachwycone materacami z pianki termoelastycznej. Sen na materacu z pianki termoelastycznej jest głęboki i zdrowy.

O czym należy pamiętać wybierając materac

Osoby najczęściej śpiące na boku powinny mieć tak zagłębione w materac ramiona i biodra, aby ich kręgosłup tworzył linię prostą, co pianka znakomicie ułatwia. Najważniejszą zaletą materacy piankowych jest to, że są antyalergiczne. Pianka nie sprzyja rozwojowi roztoczy, nie zbiera kurzu. Nie potrzeba zatem żadnych nakładek, które hamują rozwój roztoczy.  Niemniej osoby wysokie i bardzo ciężkie raczej powinny spać na materacach sprężynowych, gdyż  te są bardziej wytrzymałe i grubsze. Cienki materac piankowy pod wpływem ciężaru spłaszczy się do poziomu stelaża i śpiący będzie wyczuwał wszystkie listwy. Nie zapominajmy, że aby materac dłużej nam służył, powinien być chroniony przez dodatkową powłoką, którą można w każdej chwili zdjąć i uprać. Każdy zainteresowany techniczną charakterystyką materacy elastycznych powinien koniecznie http://sembella.pl/porady/13-czym-roznia-sie-materace-termoelastyczne-od-wysokoelastycznych/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Etykietowanie – rodzaje etykiet
materace hotelowe Next post Nowoczesne podkłady pod materace